BİYOGRAFİ
YUSUF AVCU


1980 yılında Konya’nın Beyşehir ilçesinde dünyaya geldim.
Toros Dağları'nın şirin kasabası Gencek'te ilk ve ortaokul eğitimimi, Derebucak’ta ise lise eğitimimi bitirdim.
2001 yılında ise Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun oldum.
6 yıl beş yıldızlı otellerde farklı konumlarda ara yöneticilik yaptım. Askerlik vazifemi yaptıktan sonra Hollanda’ya taşındım. Turizm İşletmeciliği yanısıra Yüksek Ekonomi diploma denkliğini, Rabobank aracılığı ile uluslararası CEO ve üst yönetici derecesini aldım. Sosyal güvenlik, toplam kalite, hijyen ve   sosyal uyum eğitimlerini de alarak yıllarca farklı kurumlarda idareci olarak çalıştım.
2006 yılından itibaren; gazetecilik, yazarlık, fotoğrafçılık ve dijital medya kurslarının yanı sıra farklı sanat kurslarına da katıldım. Sanattan aldığım ilham ile yazmaya başladım.
Festival, şenlik, konser, fuar, seminer ve tiyatro gibi onlarca sosyal faaliyet organize ederek; bizi biz yapan din, dil, kültür, sanat, tarih gibi değerlerimizi ayakta tutmaya çalıştım. Toplumsal problemlerin çözümüne yönelik stratejiler geliştirip ilgili kişilerle paylaşmaktan da geri durmadım çok şükür.
Uzun yıllar gazeteci olarak çalıştıktan sonra, halen işletme yöneticiliği yapıyor, sosyal ve kültürel araştırmalar yapıp projeler hazırlıyorum. 
Yazmış olduğum yüzlerce haber ve köşe yazıları farklı gazetelerde, mahlas isimlerle  yayınlandı. Bana ise bir yabancı gibi okumak kaldı.
Siz değerli okurlarımla Türkçe, İngilizce, Hollandaca ve Almanca dillerinde iletişim kurabilir, sizlerin paylaşımlarınızla var olan güzellikleri daha da çoğaltabiliriz.
Çatlayan toprağın suya olan hasretini ve çatlaktan sızan suyun toprağa olan özlemini içinde taşıyan tüm yürekleri, buraya davet ediyorum.
Haydi, hep birlikte hayallerimizi sanata dönüştürelim!

Saygılarımla,

Yusuf AvcuYAYINLANMIŞ ESERLERİM

            Çatlak Ayna
Dertlere Derman
İnsan Bir Sanattır 2
İnsan Bir Sanattır 1
Gencek Kençek

Yorumlar